Praha

Frontend

Pozice „frontenďáka“ v NFCtron je velmi rozmanitý pojem. Nejedná se pouze o psaní HTML tagů v JavaScriptu, ale je vhodné mít i cit pro nějaký UX – nestačí, aby to fungovalo, ale aby to fungovalo dobře. Mnohdy je i třeba si z businesového zadání udělat pár iterací grafického návrhu, takže znalost např. Adobe Xd nebo Figma se vždy hodí.

Co bys měl zvládnout v NFCtron pohledem Filipa Ditricha?

Samostatně pracovat – to je asi nejdůležitější faktor úspěchu v NFCtron, člověk u nás není voděn za ručičku, aby se mu říkalo tohle udělej takhle v tomhle a tak. Na začátku pochopitelně udělám maximum pro vysvětlení, ale člověk se pak musí osamostatnit a jet autonomně. Je nutné, aby člověk dobře pochopil businessový cíl a sám si rozmyslel, co všechno musí udělat on (na frontendu), co všechno bude potřebovat od ostatních (API nebo databáze) a jak dlouho to asi bude trvat. Umět si časově ohodnotit svoji práci, je také hodně důležité.


Time (a stress) management – člověk, který u nás pracuje si musí dobře řídit svůj čas. Například pro mě bylo ze začátku strašně složité si managovat svůj čas na NFCtron. Ale to bylo hlavně z důvodu toho, že vše bylo remote při online výuce na nové škole a prakticky jsem hned po nástupu do NFCtron dostal za úkol postavit nový produkt – NFCtron Pass, kde nikdo moc ve skutečnosti nevěděl, co to vlastně ve finále bude.

Časem jsem na to přišel, a teď asi s klidem můžu říct, že si zvládám managovat čas na NFCtron, vysokou školu i na přítelkyni a kamarády.

S čím se budeš setkávat po technické stránce?

  • React – hlavní knihovna, ve které vyvíjíme za pomocí jazyka TypeScript. Tady by člověk měl mít nějaké základní zkušenosti – jak funguje life cycle React hooků, state management apod. Vše se dá doučit.
  • Next.js – naše novější aplikace (nový NFCtron Pass, co se přepisuje a Účet NFCtron) jsou psány v Next.js frameworku, ale zatím se na to nelimitujeme.
  • Stylování komponent – v základu používáme TailwindCSS knihovnou spojenou s CSS-in-JS metodami. Pro větší projekty používáme i MaterialUI knihovnu.
  • Unit testy – důležitá věc, na kterou skoro nikdy není čas. U vývoje našich novějších aplikací se snažíme testovat náš kód alespoň minimálně. Neměly by ti být cizí pojmy jako Jest nebo React testing library.
  • Git – používáme sémantické commit zprávy, verzování projektů a také se snažíme vést určitou dokumentaci, toho, co vlastně děláme.

Měl by ses také nějakým způsobem dobře orientovat v diagramové dokumentaci naší SQL databáze, protože znalost databáze se rovná jednodušší pochopení zadání úkolu. Znalost angličtiny je hodně velkou výhodou, všechen kód u nás je v podstatě dokumentován a komentován v angličtině.


Prakticky jsem dostal za úkol postavit nový produkt – NFCtron Pass, kde nikdo moc ve skutečnosti nevěděl, co to vlastně ve finále bude.

Filip Ditrich

Kde komunikujeme a organizujeme se?

  • Slack – obdobně jako asi každá technicky založená firma komunikujeme ve Slacku, kde máme požehnaně kanálů, ale tebe ze začátku bude asi nejvíce zajímat kanál #dev_report. Sem každý den sepíšeme, na čem jsme pracovali, co jsme zvládli nebo nezvládli a taky co plánujeme na další den. Krásně pak v týmu víme, co kdo dělá a nebo nedělá.
  • JIRA – pro správu projektů používáme JIRu, kde plánujeme a trackujeme svoje úkoly. Ačkoliv je občas otrava vymýšlet, popisky a časové odhady svých úkolů, je to nesmírně nápomocná věc k zorientování aktuálního stavu vývoje. Pak se hlavně z vedení nemusí furt ptát, na čem to vlastně dělám a kdy to bude hotové.
  • Kanceláře – základnu máme v Třebíči, ale v posledním roce jsme se rozrostli i do Prahy, kam momentálně pravidelně docházím. Sídlíme na Pankráci ve Spaces Parkview Prague. V blízké době budeme kanceláře zvětšovat. Už nám jsou zase malé. Klasika.


Můžeš se klidně ozvat a zeptat se mě:

Filip Ditrich, [email protected], +420 739 936 234Jsi připraven naskočit na palubu?

Naše hodnoty a jak pracujeme

Jsme start-up, který na silné vizi vyvíjí něco, co tu ještě nebylo. Od návštěvníka po prodejce a pořadatele se staráme o nevšední zážitek z akce, který přináší náš systém. Máme dva šéfy, kteří to řídí, hvězdnou podporu a bezkonkurenční vývojářský tým.

Sezona 2022 bude zlomová v mnoha ohledech. Chystáme se na velké věci, a proto potřebujeme naše týmy rozšířit o spolehlivé lidi, kteří rádi létají hodně vysoko a mají vášeň pro práci.

lidí používalo naši aplikaci v roce 2021
4
roky ladíme a vyvíjíme náš systém
280
akcí nás čeká v roce 2022

Často kladené dotazy

Od roku 2018 letíme vzhůru a staráme se o to, aby náš systém šlapal, jak má.

Každého, kdo v sobě má vášeň posouvat se každým dnem výš a nebojí se přemýšlet za dva rohy. NFCtron není společností, kde se kariéra buduje roky, pokud jsou výsledky, vážíme si vás a vyletíte klidně do nejvyšších pozic. Není důležité, kolik toho máte za sebou, nebo kolik je vám let, dáváme příležitost a důvěru lidem, o nichž jsme přesvědčeni, že posunou v naši vesmírnou misi.

Sázíme na mládí a máme mezi sebou fantastické profíky, někteří právě dovršili plnoletosti, jiným je kolem třiceti. Průměrný věk posádky se pohybuje kolem 24 let. 

Kanceláře máme v Praze a v Třebíči, odkud vyrážíme na akce.